MKS - Forum marketingu
Zaskakujące kamapnie społeczne - Wersja do druku

+- MKS - Forum marketingu (http://www.mks.com.pl)
+-- Dział: Kampanie reklamowe (http://www.mks.com.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: Społeczne kampanie (http://www.mks.com.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Zaskakujące kamapnie społeczne (/showthread.php?tid=75)Zaskakujące kamapnie społeczne - Laura_999 - 10-13-2016

Witam serdecznie,


ostatnio słyszałam o nietypowej kampanii społecznej dotyczącej problemu alkoholizmu. Otóż twórcy kampanii założyli fake profil na instagramie, gdzie publikowali zdjęcia jako pewna dziewczyna. Oczywiście imię i nazwisko zostało zmyślone, a do zdjęć pozowała wynajęta modelka. Na każdym zdjęciu poza nią, było jednak coś jeszcze... Jak się zapewne domyślacie był to alkohol. Dziewczyna spędzała czas w wielu modnych i ciekawych miejscach, a wszędzie tam towarzyszyło jej winko lub drink. Twórcy kampanii chcą zwrócić uwagę na problem społeczny - nie dostrzegamy problemów alkoholizmu wśród otaczających nas osób. Dziewczyna miała prawie 40 tys.  śledzących na Insta, a nikt ani razu nie wspomniał o jej problemie w komentarzu... Co sądzicie o tego typu akcji?


RE: Zaskakujące kamapnie społeczne - XKleksior45 - 11-29-2016

Może nie zaskakująca, ale wciskająca mocno w fotel jest reklama, która pokazuje jak w Warszawie na dziewczynę w ciemnym parku w środku miasta napada gwałciciel, ludzie słyszą jej krzyk, ale obojętnie wsiadają do tramwajów czy autobusów. Jest nawet jeden koleś, który wykazuje zainteresowanie, ale i on w końcu dezerteruje. Na końcu jest czarne tło i pytanie czy chcesz, żeby ta historia skończyła się dobrze? Nie przechodź obojętny obok przemocy.