MKS - Forum marketingu
Konferencje prezentujące produkt - Wersja do druku

+- MKS - Forum marketingu (http://www.mks.com.pl)
+-- Dział: Marketing firmy (http://www.mks.com.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Dział: Wasze case study (http://www.mks.com.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Konferencje prezentujące produkt (/showthread.php?tid=73)Konferencje prezentujące produkt - Albinosik - 09-30-2016

Witam, chciałbym przedstawić Wam przykład jak w prosty sposób szybko zareklamować swój produkt. Moja firma działa w sektorze B2B. Dla naszych klientów przygotowaliśmy nowy moduł do programu księgowego. Aby go zaprezentować zorganizowaliśmy konferencje-prezentacje, na której przedstawiliśmy funkcjonalności programy oraz pokazaliśmy jakie zyski może on przynieść. Dzięki temu zyskaliśmy bardzo wiele w relacji z bieżącymi klientami, a nawet pozyskaliśmy kilku nowych. Bardzo duży odsetek zdecydował się na zakup dodatkowego modułu.


RE: Konferencje prezentujące produkt - Marchefka - 09-30-2016

Bardzo fajny pomysł. Choć nie uważam aby organizacja konferencji była prosta. Zajmowałam się tym przez jakiś czas i wiem, że jest to dość spore przedsięwzięcie.


RE: Konferencje prezentujące produkt - MotoMysz - 09-30-2016

Pewnie tak, ale i tańsze niż przygotowanie na przykład spotu reklamowego. Zależy dużo od branży, nie każdy produkt warto tak prezentować. Jak duża była ta konferencja?


RE: Konferencje prezentujące produkt - Albinosik - 09-30-2016

Konferencja była przygotowana na 50 osób. Był catering, była prezentacja, była przerwa. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazało się zatrudnienie profesjonalnego fotografa - www.videostudio.net.pl który sfilmował cały event. Później wysłaliśmy klienta płytki z filmem z prezentacji w formie przypomnienia, że coś takiego miało miejsce.


RE: Konferencje prezentujące produkt - joannazabrze - 09-30-2016

Bardzo fajny pomysł! Co prawda nie wiem, czy bym pewne nie oglądała tego jak filmu z wesela córki czy chrztu, ale można taki filmik zamieścić na swojej stronie internetowej. Klient zawsze może chcieć obejrzeć jeszcze raz prezentacje produktu żeby sobie przypomnieć co i jak.