• Pinterest wprowadza profile dla firm i poszerza możliwości promocji
  • Facebook odświeża swój wygląd dla profili biznesowych
  • Instagram wprodzadza funkcje Stories- materiały będą znikać po 24 h!
  • W panelu Google Adwords jest już dostępna opcja reklam rozszerzonych
  • Użytkowniku Facebooka mają do wyboru także język śląski
Witaj! Logowanie Rejestracja


churel
(Account not Activated)


Data rejestracji: 11-28-2016
Data urodzenia: Nie określono
Czas lokalny: 09-23-2019, godzina 03:18 PM
Status: Offline

Informacje o churel
Dołączył: 11-28-2016
Ostatnia wizyta: 11-29-2016, 10:39 PM
Razem postów: 0 (0 postów dziennie | 0 procent wszystkich postów)
(Znajdź wszystkie posty)
Razem wątków: 0 (0 wątków dziennie | 0 procent wszystkich wątków)
(Znajdź wszystkie wątki)
Spędzony czas online: 53 Sekund
Poleconych użytkowników: 0

Dane kontaktowe
E-mail: E-mail.
  
Dodatkowe informacje o churel
Płeć: nie wybrano
O sobie: Dawca Nasienia?

Obecnie obejmuje ona sto pięćdziesięcioro dzieci, z których każde zostało poczęte z nasienia jednego mężczyzny, a kolejne są w drodze. Dobrze wiedzą tym Krzysztof i Anna z Łodzi, klienci jednego z banków spermy w województwie. Dawcy w banku sa na ogól anonimowi, bo swoiadomoisc,ze sie ma dziecko w konktetnej rodzinie moze byc bardzo duzym obciazeniem dla dawcy, moze wplynac w pzyszlosci na jego chec kontaktu z dzieckiem, skomplikowac zycie wam i dziecku. Lekarz pełni zazwyczaj funcję pośrednika między Wami a bankiem spermy, będącym w posiadaniu wybranego przez Was dawcy nasienia. Na naszych stronach ogłaszają się dawcy spermy, gotowi do (odpłatnego lub nie) oddania nasienia.

Kłopoty dawcy spermy rozpoczęły się ,gdy pewnego razu w szpitalu poproszono imię biologicznego ojca w ramach wypłaty odszkodowania. Zajrzałam w ogłoszenia „szukam dawcy nasienia” i dotarłam do mężczyzn, którzy opowiedzieli mi swoje historie, jak zostali dawcami, z jakimi kobietami się umawiają i ile biorą za ich zapłodnienie pieniędzy. Otóż szanghajski bank ma płacić każdemu dawcy spełniającymi warunki 30 dolarów za każdą wizytę celem oddania próbki nasienia.

Ma nadzieję, że kiedyś założy rodzinę i zapewnia, że oddawanie spermy nie jest jej substytutem. Firma Cryos ujawni tożsamość dawcy także samemu dziecku dawcy, ile poprosi ono tę informację i ukończyło 18 lat. Umowy takie zazwyczaj regulują kwestię ochrony danych osobowych dawcy nasienia, który chce pozostać anonimowy. Profile rozszerzone składają się maksymalnie z 8-10 stron osobistych informacji dotyczących pochodzenia dawcy spermy, jego edukacji, sytuacji rodzinnej, zainteresowań, hobby itp. Szukając w internecie informacji dawcy przez przypadek dowiedzieli się, że ojciec mało nie zmarł w wyniku pęknięcia aorty i tę sama wadę serca mogą mieć jego dzieci - połowa z co najmniej 24 potomków.

Jednak musisz nadal kupować/rezerwować wszystkie wydane próbki nasienia wybranego dawcy spermy. Kolejnym istotnym argumentem przeciw anonimowości dawcy jest obowiązujący na gruncie prawa rodzinnego zakaz zawierania małżeństw między krewnymi w linii prostej oraz między rodzeństwem. Dobre kliniki określają także maksymalną liczbę ciąż, jaką można uzyskać z materiału jednego dawcy, może to być np. 5. Osoby decydujące się na skorzystanie z nasienia anonimowego dawcy mają wgląd w jego cechy. Anonimowości dawców nie gwarantują również banki spermy w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, a także w Austrii.

Jeżeli ważne jest, aby wiedzieć maksymalnie dużo dawcy nasienia, należy wybrać dawcę spermy z profilem rozszerzonym. Np. w Szwecji kilka lat temu głośno było 39 - letnim mężczyźnie, który został dawcą spermy dla trójki dzieci dwóch lesbijek. Ja oddawałem swoje nasienie do banku spermy w klinice ab ovo i jest to na pewno sprawdzone miejsce. Krem wyprodukowany na bazie spermy jest dostępny w salonach spa z wyższej półki i kosztuje około 250 dolarów za opakowanie.

Ponieważ wybór ogłoszenia dawcy nasienia jest decyzją niezwykle istotną, często całkowicie odmieniającą życie, Panowie oferujący swoją pomoc podają w profilach wszelkie informacje, które mogłyby zainteresować kobiety poszukujące dawcy spermy. W Europie poszczególne kliniki starają się ograniczać liczbę zapłodnień od jednego dawcy. Jeśli chcesz wiedzieć jak najmniej dawcy spermy, wybierz dawcę spermy z podstawowym profilem. Dziecko musi wówczas udokumentować lub uprawdopodobnić, że jest wynikiem kuracji z zastosowaniem spermy konkretnego nieanonimowego dawcy z Cryos. Jest to istotne w przypadku, gdy nasienie danego dawcy spermy jest nadal dostępne, ale Ty nie planujesz więcej dzieci, nie chcesz jednak, aby inni mogli korzystać z nasienia tego samego dawcy spermy. W jego zasobach znajduje się 170 - 200 litrów spermy którą bank eksportuje do ponad 70 krajów.

Jeśli inne metody sztucznego zapłodnienia nie skutkują, wykorzystanie dawcy nasienia bywa jedyną szansą na posiadanie dziecka. Potencjalni dawcy twierdzą, że oddają nasienie z dobroci serca, bo chcą pomagać bezpłodnym parom. Natomiast w Danii i Belii dawcy nasienia mogą pozostać anonimowi lub zdecydować się na ujawnienie swoich danych. Człowiek, który przekazywał swoje plemniki regularnie podczas studiów, nigdy nie myślał, że jego unikalny numer ID dawcy stanie się bramą do nieprawdopodobnych spotkań. Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia - w tych państwach dawstwo nasienia nie jest anonimowe, więc dzieci, po osiągnięciu dojrzałości, mogą poznać nazwisko dawcy.

Mogą się tu także znaleźć następujące dodatkowe informacje: wrażenia pracowników mających kontakt z dawcą, zdjęcia z dzieciństwa dawcy spermy, odręcznie napisane pozdrowienia, naganie głosu dawcy spermy, jego profil EQ itp. Zgodnie z rozporządzeniem Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), brytyjskiej placówki rządowej regulującej badania w zakresie embriologii i zapłodnienia in vitro, zapas spermy trzeba było zniszczyć.

Narodowy Bank spermy w Birmingham otrzymał od rządu aż 77 milionów funtów na pozyskanie dawców, ale wciąż świeci pustkami. Jeśli chcesz zapewnić sobie wyłączne prawo do nasienia nowych dawców, musisz zakupić/zarezerwować całe nasienie od danego dawcy spermy i jednocześnie poprosić zarejestrowanie na liście oczekujących. Będziemy szukać dawcy z innego województwa, telefon oraz email będą tymczasowe, a do zobaczenia naszych dokumentów czy rejestracji samochodu nie dopuścimy. Wiele banków nasienia szuka dawcy według kryteriów narzuconych przez parę starającą się dziecko. Zastanawiali się nad adopcją i spermą od dawcy i po 18 miesiącach zdecydowali się na dawcę. Taka działalność nie jest na Wyspach zakazana, ale nielicencjonowane banki spermy w żaden sposób nie chronią kobiet ani dawcy. Pobór nasienia przeprowadza polskie laboratorium położne najbliżej miejsca zamieszkania dawcy.

W lubelskim Centrum Leczenia Niepłodności Ad-Ovo wynagrodzenie dla dawcy waha się od 150 do 200 zł, w Białymstoku od 100 do 300 zł. - Tygodniowo zgłasza się do nas kilku mężczyzn, zainteresowanych oddaniem nasienia. Okazało się, że w szpitalu był znaczy bałagan w administracji spermy i nie bardzo wiadomo do kogo należały które fiolki z tym życiodajnym płynem. Tak samo, w przypadku, gdy instnieje ryzyko odziedziczenia chorób genetycznych po ojcu, znalezienie odpowiedniego dawcy nasienia może pomóc spełnić marzenie rodzicielstwie. Samotne matki i pary tej samej płci wyraźnie pragnące przekazać dziecku dane dawcy mogą preferować dawców spermy rozszerzonym profilu. Ceny są podane w cenniku Zaletą tego rozwiązanie jest fakt, że nie będziesz musiał/a nieustannie kupować/rezerwować nasienia danego dawcy. W lipcu ub. r. stacja ABC informowała przypadku Rebecci Blackwell i jej 15-letniego syna Taylora, który urodził się dzięki dawcy spermy.