MKS - Forum marketingu

Pełna wersja: Konferencje prezentujące produkt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym przedstawić Wam przykład jak w prosty sposób szybko zareklamować swój produkt. Moja firma działa w sektorze B2B. Dla naszych klientów przygotowaliśmy nowy moduł do programu księgowego. Aby go zaprezentować zorganizowaliśmy konferencje-prezentacje, na której przedstawiliśmy funkcjonalności programy oraz pokazaliśmy jakie zyski może on przynieść. Dzięki temu zyskaliśmy bardzo wiele w relacji z bieżącymi klientami, a nawet pozyskaliśmy kilku nowych. Bardzo duży odsetek zdecydował się na zakup dodatkowego modułu.
Bardzo fajny pomysł. Choć nie uważam aby organizacja konferencji była prosta. Zajmowałam się tym przez jakiś czas i wiem, że jest to dość spore przedsięwzięcie.
Pewnie tak, ale i tańsze niż przygotowanie na przykład spotu reklamowego. Zależy dużo od branży, nie każdy produkt warto tak prezentować. Jak duża była ta konferencja?
Konferencja była przygotowana na 50 osób. Był catering, była prezentacja, była przerwa. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazało się zatrudnienie profesjonalnego fotografa - www.videostudio.net.pl który sfilmował cały event. Później wysłaliśmy klienta płytki z filmem z prezentacji w formie przypomnienia, że coś takiego miało miejsce.
Bardzo fajny pomysł! Co prawda nie wiem, czy bym pewne nie oglądała tego jak filmu z wesela córki czy chrztu, ale można taki filmik zamieścić na swojej stronie internetowej. Klient zawsze może chcieć obejrzeć jeszcze raz prezentacje produktu żeby sobie przypomnieć co i jak.